Knižnica

Obecná knižnica

 

Výpožičný čas

Pondelok

Zatvorené

Utorok

12:00 – 16:00 h

Streda

Zatvorené

Štvrtok

14:30 – 18:30 h

Piatok

Zatvorené

Sobota

14:30 – 18:30 h

* v prípade konania akcie v KD bude knižnica zatvorená

Nedeľa

Zatvorené

 

Pracovník knižnice : Michal Németh

Kontakt :                   Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.  

 

 Mesiac knihy

 

      V rámci Marca – mesiaca knihy a internetu navštívili dňa 12.3.2016 obecnú knižnicu deti z miestnej materskej školy. Boli v krátkosti oboznámené s funkciou knižnice, poprezerali si rozprávkové knižky, zarecitovali básničku o kominárikovi, dostali drobný darček. Je radosť ísť po ulici a počuť detské výkriky: aha, ujo knihár! Dúfajme, že v budúcnosti detičky služby knižnice využijú.

 

      Obecná knižnica oznamuje, že dňom zverejnenia tejto správy je v priestoroch knižnice sprístupnená bezplatná internetová sieť. Srdečne Vás pozývame na surfovanie po internete. Knižnica týmto vyjadruje vďaku Obecnému úradu za hodnotný darček ku Mesiacu knihy a internetu!

 

                                                                                                                        Text a fotografia: Michal Németh

 

Medzinárodný deň detí v knižnici 

 

Marec – poberaj sa starec, napísať niečo k mesiacu knihy

 

Toto som už niekde písal, ale pre osvieženie: Pôvod slova 'Kniha'

z latinského slova pre knihu Liber, pochádza od Rimanov, ktorí používali tenkú vrstvu „liber“ nachádzajúcu sa medzi kôrou a drevom stromu. Anglické slovo „book“ pochádza z dánskeho slova pre knihy „bog“, čo znamená breza. Prví ľudia v Dánsku písali práve na brezovú kôru.

Mesiac knihy si pripomíname od roku 1955, tak prečo nie aj teraz. Po šesťdesiaty krát, v roku 2015. Čo tak návštěvou knižnice? Od svojho znovuotvorenia v jeseni 2013 knižnica zaznamenala prírastok rovných 50 členov, 756 kníh získaných v rámci sponzorstva obohatilo knižničný fond. Bolo uskutočnených cez 550 výpožičiek a 597 návštev knižnice. Škôlkári a prváčikovia Vám možno rozprávali o akciách pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a minuloročného Mesiaca knihy v knižnici.

S jedlom rastie chuť (alebo – podaj prst –schmatne celú ruku?), keď už v knižnici je počítač, možno pribudne aj internetové pripojenie pre návštevníkov, ale … pomaličky chlapci rastú, vyčkaj času, ako hus klasu, čo sa vlečie, neutečie. Vedenie obce pre knižnicu už svoje dielo vykonalo. Urobme teraz niečo aj my! Dokážme si navzájom, že kniha nepatrí do starého papiera. Hieroglify zaznamenané na hlinených tabuľkách pretrvali veky, knihy sú ich pokračovatelia.

Vyše 8000, slovom osem tisíc pokračovateľov čaká na Vás- svojich čitateľov, lúštiteľov, odklínačov na známej adrese Obecná knižnica Veľké Lovce, Kultúrny dom č. 40.

 

 

 

Pozor !!! Akcia!!! Zápisné 0,00 - €.

Németh

 

 

Marec - mesiac knihy si pripomenuli aj deti z Materskej školy vo Veľkých Lovciach

 

 

Sponzorstvo

Slovo, ktoré sa začínalo vyskytovať po prelomovom roku našej demokracie častejšie a častejšie. Verme, že mecenášov, t.j. podporovateľov šírenia umení a vied bude i v našom obecnom meradle dostatok. Kultúra v našej obci hutne podporovaná jej čelnými predstaviteľmi sa stáva (v dobrom zmysle slova) predimenzovanou témou. Je však potrebné spomenúť, že obec kvária i iné , naliehavejšie kamene na srdci ako kultúra. Preto , o to viac si vážime každý sponzorský dar, poskytnutý na kvalitnejšie fungovanie ďalšej kultúrnej ustanovizne, Obecnej knižnice.

Prvý lastovičiak, mecenáš knižnice: Jozef Zimula – AAA ZIMKLIMA Veľké Lovce

 Za finančný príspevok ďakujeme.

 

Knihy, ako sponzorské dary venovali našej knižnici nasledovní darcovia :

 

 

Knižnica Antona Bernoláka Nové Zámky 317 titulov, r. 2013

 

rodina Števárová, Veľké Lovce č. 222 139 titulov, r. 2014

 

rodina Husárová, Veľké Lovce č. 199 211 titulov, r. 2015

 

rodina Krasňanová, Veľké Lovce č. 51 titulov, r. 2015

 

rodina Tóthová, Veľké Lovce č. 455 95 titulov, r. 2016.

 

Za knižné dary ďakujeme. Zaujímavé a zachovalé knihy sú priebežne zaraďované do výpožičného programu knižnice.

 

Vďaka patrí aj Obecnému úradu Veľké Lovce za vyčlenenie finančnej čiastky 500,- eur pre rok 2016 na zakúpenie nových kníh pre našich čitateľov.

 

 

Ďakujeme.

 

_____________________________________________________________________________________

 

Známy pedagóg J.A. Komenský povedal: „Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.“

dokument